Kouzelný sen

                   The magic dream       vel. 1600 x 1020 mm

 

Radhošť je nejznámnější hora Beskyd a vždy byla považována za horu magickou. I dnes je na samém vrcholu kaplička a vedle sousoší Cyrila a Metoděje. A o trochu níž na cestě z Pusteven je socha Radegasta. Boha úrody starých Slovanů. Celé to tam věru zavání magií. A proto není divu, že se někde pod touto horou zrodila myšlenka převést trochu magie do patchworkářského quiltu. Ví se, že celý masiv tohoto kopce je prodchnut nesčetným množstvím podzemních štol a říká se také jaké poklady tam Radhošť skrývá. Nemusí to však být jen zlato, silné vojsko, které příjde pomoci lidu valašskému až bude nejhůř, ale třeba skrývají i něco jiného. Zkuste si lehnout na provonělou louku pod vrcholem, zavřete oči a pojednou se začnou dít věci. Pracovití patchworkoví skřítci vylezou ze svých děr a pustí se do práce až vám budou oči přecházet.

Skřítci z pod Radhoště nakreslí,                nařežou                             i ušijí za vás     

 

Sami uvidíte jak ovládají všechny čáry patchworku a ba co víc ještě vás i obveselí dobrou náladou. Než se nadějete zvládnou ušít tu nejjemnější a nejpohodlnější deku ze samých obláčků. Pokud se vám ukáží, neodhánějte je, vždyť  to jsou naši milí kouzelníčci a pozor zjevují se jen těm, kteří umí snít.

Myslíte si, že to byl jen sen. Možná, snad, ale tento quilt je důkazem toho, že něco se přece jen pod tajemným Radhoštěm odehrálo. A to něco bylo ztvárněno v quiltu, který byl nazván „Kouzelný sen“. A on nám opravdu přinesl krásný sen.  Byl poslán na výstavu „Open European Quilt Championships 2013“ v Holandsku a tam ve městě Veldhoven si nevedl vůbec špatně.  Od jury, které předsedala Hilde van Schaardenburg, známá a úspěšná holandská umělkyně, dostal ocenění za mimořádný přínos Evropskému patchworku. A jako takový jak už bývá zvykem těchto velkých výstav, s ostatními oceněnými quilty putoval na různé významné výstavy po Evropě. Tentokrát však zavítal i na jednu z největších světových výstav, která se konala v Houstonu v USA.  Paráda.

 

 

 Stalo se to a tak si říkáme, že ta magie a kouzlo Radhoště přece jen zapůsobilo.

                  

Veselme se a slavme.